fbpx
Curtea Domneasca Nr 3 Suceava

Curs de conducere defensiva

CCD (Curs de conducere defensiva)  Autovehicule cu volan pe partea dreapta  si autovehicule cu post de conducere in regim normal.

Suntem prima scoala de soferi din Romania care introduce cursul de conducere defensiva pentru autoturismele cu volan pe partea dreapta, conduse pe drumurile publice din Romania.

Conform datelor oficiale publicate pe site-ul Politiei Romane anual in Romania au loc peste 40.000 de accidente rutiere din care 10.000 sunt accidente rutiere grave care conduc anual la decesul a peste 2.000 de persoane.

In zece la suta din situatii sunt implicate autoturismele cu volan pe partea dreapta, iar principalul motiv care sta la baza acestor evenimente este lipsa cunostintelor de conducere defensiva care ar putea elimina aceste riscuri.

scoala de soferi categoria be suceava

La BDG Scoala de conducatori auto, am introdus programul de conducere defensiva, pentru masinile cu volan pe partea dreapta avand ca scop eliminarea riscurilor de accidente rutiere pentru conducatorii autovehiculelor cu volan pe partea dreapta si nu numai, programul fiind adresat oricarui conducator interesat de siguranta rutiera personala si nu numai.

Utilizam in cadrul programului de pregatire doar personal calificat (ADI – approved driving instructors), instructori auto autorizati de autoritatile din Marea Britanie cu o vasta experienta in conducerea autovehiculelor cu volan pe partea dreapta atat pe drumurile din Romania cat si Marea Britanie.

Totodata in cadrul procesului de pregatire utilizam autovehicule de top cu volan pe partea dreapta echipate la cel mai inalt nivel de siguranta.

Cursul se organizeaza saptamanal si este adresat tuturor conducatorilor auto interesati de siguranta personala,a familiei si celor din jur.

Scoala de Soferi Suceava BDG © Copyright 2023